Typy regulace

Termostat řídí činnost topení, čili zapíná a vypíná přívod elektrického proudu do akumulačního topení. Doby zapnutí a vypnutí jsou závislé na tom, jak je místnost zateplená a na teplotě, kterou si pro obytný prostor na termostatu nastavíte. Termostat má za úkol udržovat Vámi zvolenou teplotu v daném prostoru.

Každá místnost, kde je plošné akumulační radiátory instalovány, musí mít svou vlastní regulaci, čili po jednom termostatu. Když bude v jedné místnosti instalováno více akumlačních radiátorů by měl řídit pouze jeden termostat.
Pokud budete regulovat každou místnost zvlášť, zvýší se Vám celková úspora ve vytápění domácnosti, protože pak nebudete vytápět všechny místnosti na stejnou teplotu, ale každou místnost dle potřeby. Např. ložnici není nutno vytápět na vyšší teplotu přes celý den, nebo obývací pokoj zase v noci, když ho neobýváte. Praktické je použit digitální termostaty, které naprogramujete na teplotní režim pro každou místnost zvlášť.
Umístění a montáž pokojového termostatu:
Termostat doporučujeme umístit do výšky 1,5 m, minimálně 20 cm vlevo nebo vpravo od zavěšeného topení nebo kamkoli do místnosti mimo míst vystavených přímému slunci. Nedoporučujeme instalovat termostat přímo u dveří z důvodů možných otřesů.

Mechanický pokojový termostat RTR – E 3502/16A

paragraph_right_tmb_267Mechanický termostat RTR-E3502

Jde o mechanický termostat od německého výrobce Eberle , instaluje se na zeď, elektrický kabel je pod omítkou nebo v lištách na omítce. K montáži na omítku je zapotřebí vložit pod termostat ještě instalační rámeček. Cena 628 Kč bez DPH.

Základní technická specifikace:
Rozsah řízení teploty: 5°C – 30°C
Spínavý proud: AC 230V, 16A
Řízení: vytápění / chlazení
Přesnost teploty: ca. + – 0,5 °C
Krytí / třída isolace: IP30/II

Digitální pokojový termostat Eberle Instat + 2R7/16A

paragraph_left_tmb_268Digitální termostat Eberle Instat + 2R7

Programovatelný pokojový termostat umožňuje nastavit časové úseky(až šest denně) a teploty tak, aby vyhovovaly vašemu životnímu stylu. Po dokončení instalace a zapnutí přístroje si přístroj automaticky nastaví správný čas a v vautomatickém režimu provozu bude řídit váš systém vytápění podle předemnastaveného programu 1. Teplota je řízena na základě snímání teploty vzduchu.Přístroj zapne topení, jakmile teplota klesne pod nastavení termostatu, a vypne ho podosažení nastavené teploty.Přístroje INSTAT+2R7 je programovatelný pokojový termostat s funkcí programování na 7 dnů nebo na dny 5:2. Tento přístroj umožňuje naprogramovat odlišné programy pro pracovní dny a víkendy a také různé naprogramování jednotlivě dnů v týdnu. Cena 1490 Kč bez DPH

Základní technická specifikace:
Rozsah řízení teploty: 7°C – 32°C
Přesnost teploty: 0,1°C
Spínání: AC 230V, 16A
Řízení: vytápění/chlazení
Režim termostatu: prostor
Krytí: IP 30
Napájení: 2×1,5(AA)